Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

12 plumba vetëm në sediljen e parë ku ishte ulur Mond Çekiçi, motra identifikon trupin dhe ‘vë kujën’; Si u ekzekutua miku i Lul Berishës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

948cdf66daf2650448f6e3565ac06da4

12 plumba kallashnikovi janë shkrepur me breshëri vetëm në derën e parë të makinës me të cilën udhëtonte Mond Çekiçi (Edmond Koçi), 40 vjeçari që u qëllua për vdekje mëngjesin e sotëm në Durrës.

Shoferi i tij ka qenë dëshmitar i ngjarjes dhe u ka treguar efektivëve të Policisë gjithë dinamikën e saj. Burime për newsbomb.al bëjnë me dije se atentatorët i kanë prerë rrugën Koçit dhe shoferit të tij. Kur Mond Çekiçi ka dalë nga makina për të sqaruar ngjarjen, ai është ekzekutuar.

Menjëherë pas vrasjes, aty ka shkuar dhe motra e 40 vjeçarit e cila ka identifikuar trupin e pajetë të të vëllait. Nga foto shihet se mjeti tip Mercedes Benz ML me të cilin viktima udhëtonte bashkë me shoferin, është qëlluar me breshëri.

12 plumba janë shkrehur vetëm në sediljen e parë ku qëndronte viktima, ndërsa vrima plumbi shihen dhe në kofano.

Screenshot_3_copy.jpg

“Çfarë problemi keni?”, u ka thënë Koçi personave që ishin në makinën tjetër dhe iu kishin prerë rrugën, ndërsa ata i ajnë përgjigjur duke hapur zjarr. Edmond Koçi konsiderohej nga Policia e Durrësit si person me rrezikshmëri të lartë, për shkak të së kaluarës së tij si anëtar i bandës së Lul Berishës, ndërsa ishte mik edhe me Emiljano Shullazin e Plarent Dervishajn.

Në periferi të qytetit të Durrësit, në Katund-Sukth, është gjetur i braktisur dhe i djegur një mjet tip Mercedes Benz, i cili dyshohet se u përket autorëve. Në makinë është gjetur edhe arma e krimit tip kallashnikov. Po ashtu, edhe tragat e mjeti me të cilin autorët kryen krimin rezultojnë të vjedhura në Tiranë.

1- Lexo edhe: Ekzekutohet ish-anëtari i bandës së Lul Berishës

2- Lexo edhe: Kush është ‘Mond Çekiçi’, ish-anëtari i bandës së Durrësit që u ekzekutua sot

3- Lexo edhe: Mond ÇEKIÇI i ekzekutuar sot, u arrestua në shtator 2020, por u lirua se ishte me Covid-19              

4- Lexo edhe: “Çfarë problemi keni?”, zbardhet DINAMIKA e vrasjes së Mond Çekiçit në Durrës: Shoferi i 40 vjeçarit pa atentatorët, iu zunë pritë me makinë (FOTO)

5- Lexo edhe: Policia njoftim zyrtar; makina e autorëve gjendet e DJEGUR në Sukth

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img