117 raste të reja, nis zbrazja e Sanatoriumit, do shndërrohet në COVID 2

Publikuar tek: aktualitet, më 11:20 13-07-2020 117 raste të reja, nis zbrazja e Sanatoriumit, do shndërrohet në COVID 2

117 raste të reja me COVID 19 dhe dy viktima në 24 orët e fundit duke e bërë situatën tejet shqetësuese.

Ndërkaq, ka nisur zbrazja e Sanatoriumit apo spitalit ‘Shefqet Ndroqi’ siç quhet zyrtarisht, për shkak se Infektivi nuk mund të përballojë më persona të shtruar.

Pacientët e Sanatoriumit do të zhvendosen te ish-kirurgjia në QSUT dhe ky spital do të shndërrohet në COVID 2.

Tirana vazhdon të ketë numrin më të lartë të prekurve me 635 raste.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010021924972534
array(1) { ["section"]=> string(77) "117-raste-te-reja-nis-zbrazja-e-sanatoriumit-do-shnderrohet-ne-covid-2-213689" }