Hapësire reklamuese

Politikë

111 vjetori i themelimit të FARSH, Peleshi: Krenarë për kontributin në NATO

Shkruar nga Newsbomb
111 vjetori i themelimit të FARSH, Peleshi: Krenarë për

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka uruar Forcat e Armatosura Shqiptare për 111 vjetorin e krijimit.

Me anë të një shkrimi në rrjetet socaiale, Peleshi shpreh mirënjohjen për të gjithë efektivët dhe personelin e angazhuar, të cilët janë të dedikuar që Forcat e Armatosura të jenë simboli më i mirë i forcës dhe përkushtimit ndaj sigurisë, lirisë dhe të interesave të kombit tonë. Ai thotë se është krenar për kontributin e jashtëzakonshëm si aleat dhe partner në NATO, ku vijojmë të jemi një forcë e fortë në skenën ndërkombëtare.

“111 vite nga krijimi i Forcave të Armatosura! Mirënjohje të thellë për të gjithë efektivët dhe personelin e angazhuar, të cilët janë të dedikuar që Forcat e Armatosura të jenë simboli më i mirë i forcës dhe përkushtimit ndaj sigurisë, lirisë dhe të interesave të kombit tonë. Krenarë për kontributin e jashtëzakonshëm si aleat dhe partner në NATO, ku do të vazhdojmë të jemi një forcë e fortë në skenën ndërkombëtare”, shkruan Peleshi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese