Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

111 vjetori i lindjes së Shenjtores Nënë Tereza, Meta: Nderimi më i madh që mund t’i bëjmë është të ndjekim shembullin e veprës së saj

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta kujton sot 111 vjetorin e lindjes së Shenjtores Nënë Tereza. Ai shkruan se nderimi më i madh që mund t’i bëjmë është të ndjekim shembullin e veprës së saj.

Shënimi i Presidentit Meta:

“Dashuria duhet vënë në veprim”, predikonte Shenjtorja Nënë Tereza, simboli më përfaqësues dhe frymëzues i humanizmit, solidaritetit dhe i vajzës, motrës dhe nënës së dhembshur shqiptare.

Sot, në 111-vjetorin e lindjes së saj, nderimi më i madh që mund t’i bëjmë është të ndjekim shembullin e veprës së saj dhe vlerat më të mira kombëtare, njerëzore dhe hyjnore që promovoi gjatë gjithë angazhimit jetësor.

“Jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha, por secili nga ne mund të bëjë gjëra të vogla me dashuri të madhe”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img