Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
15 %
3.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

110 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, “Google” vishet kuqezi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot më 28 Nëntor, Shqipëria feston 110 vjetorin e Shpalljes së Pavarësisë.

Për këtë motori më i madh i kërkimit në botë “Google” ka zgjedhur që t’ju përcjell dhe një urim shqiptarëve për ditën e Pavarësisë.

Flamuri i kuq me shqiponjën dy krenare valëvitet në qendër të faqes, për të uruar shqipëtarët për festat e Nëntorit. Google sot ka vendosur një flamur të dukshëm në qendër të saj me një peizazh mbrapa me dëborë.

Google, vendos vazhdimisht shenja të veçanta në faqen hyrëse, për festa apo përvjetore personalitetesh të fushave të ndryshme. Për herë të parë, Google shfaqi flamurin shqiptar para 10 vitesh në 100 vjetorin e Pavarësisë, por edhe këtë 110 vjetor, që në 00.00, data 28, në Google u ngrit flamuri i gjithë shqiptarëve.

Më shumë


spot_img

spot_img