Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

110 vjetori i Pavarësisë, mbahet sot në Tiranë mbledhja e dy kuvendeve Shqipëri-Kosovë (AGJENDA)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Kuvendin e Shqipërisë sot do të mbahet mbledhja e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe Kuvendit të Shqipërisë.

Mbledhja e parë e dy Kuvendeve mbahet me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Mbledhja që nis në orën 10:00, do të zhvillohet në sallën e seancave plenare të Kuvendit.

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, do të hapë punimet e kësaj mbledhjeje për të vijuar me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.Sipas axhendës së publikuar, mbledhja do të vijojë me fjalimet e kryeministrit Edi Rama dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Ndërkohë një një fjalim përshëndetës do të mbajnë edhe kryetarët e grupeve parlamentare të Kuvendit të Shqipërisë dhe Kuvendit të Kosovës. Në shënim të këtij përvjetori, pritet të mbahen edhe aktivitete të tjera kulturore në kryeqytet.

Më shumë


spot_img

spot_img