Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

110-vjetori i Pavarësisë, ambasadorja e BE uron shqiptarët: Të përkushtuar të mbështesim vendin në rrugën drejt BE-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e Bashkimit Europian në Shqipëri Christiane Hohmann, ka uruar Shqipërinë për ditën e pavarësisë.

Hohmann shkruan që Shqipëria ka hyrë në një fazë vendimtare në rrugën drejt Bashkimit Evropian, dhe se e mbështesin për ta bërë realitet ëndrrën e qytetarëve të saj.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri! Tani që Shqipëria ka hyrë në një fazë vendimtare në rrugën drejt Bashkimit Evropian, ne jemi plotësisht të përkushtuar të mbështesim vendin për ta bërë realitet ëndrrën e qytetarëve të saj”  shkruan Hohmann.

Më shumë


spot_img

spot_img