Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

110-vjetori i Pavarësisë, alpinistët valëvisin flamurin shqiptar në majën e Bistrës në temperaturën -10°C

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre alpinistë kanë bërë një gjest të veçantë në vigjilje të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.

Nexhat Palushi, Fadil Sahiti dhe Astrit Krasniqi, në temperaturën -10 gradë celsius, kanë valëvitur flamurin shqiptar në majë e Bistrës, në lartësinë 2609 metra.

Nesër është 110 vjetori i shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, ndërsa në ditën e sotme Kuvendi i Shqipërisë, mirëpriti atë të Kosovës. Dita e nesërme pritet të jetë e mbushur me aktivitet të shumta, ku do përmbyllet në mbrëmje me koncertin e këngëtares Dua Lipa në Sheshin Skëndërbej.

Më shumë


spot_img

spot_img