Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

11-vjetori i Pavarësisë, FSK parakalon për herë të parë si Ushtria e Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Forcat Speciale të Kosovës po zhvillojnë në këto momente parakalimin e parë si ushtri.  

Parakalimi ka nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti” dhe pritet të përfundojë në sheshin “Ibrahim Rugova”.

Në këtë ceremoni janë duke marrë pjesë krerë të shtetit dhe mysafirë nga vendet e tjera, ku i pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama.

Ushtria e Kosovës u formua vitin e kaluar më 14 dhjetor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img