Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

11 orë mbyllur gjithçka, kryebashkiaku i Kievit shpall shtetrrethimin e ri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko, të shtunën shpalli një shtetrrethim të ri në kryeqytetin ukrainas.

Në një deklaratë në Telegram, Klitschko tha se shtetrrethimi do të fillojë të shtunën në orën 20:00 dhe do të zgjasë deri në orën 7 të mëngjesit të së hënës.

“Sipas vendimit të komandës ushtarake, shtetrrethimi në Kiev dhe rajon do të forcohet përsëri,” tha ai.

Klitschko tha se vetëm automjetet me leje speciale mund të funksionojnë gjatë shtetrrethimit dhe se banorët e qytetit mund të dalin në strehimore vetëm kur bie një alarm.  Transporti publik, dyqanet, farmacitë dhe pikat e karburantit nuk do të funksionojnë, tha ai.

Më shumë
spot_img
spot_img