Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

107 vjeçe e 300 ditë, motrat japoneze thyejnë rekordin Guinness, bëhen binjaket identike më të moshuara në botë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Umeno Sumiyama dhe Koume Kodama kanë thyer rekordin e vendosur nga motrat binjake japoneze Kin Narita dhe Gin Kanie duke u bërë binjaket identike më të vjetra në botë. Motrat kanë lindur më 5 nëntor 1913 në Shodoshima.

Si një masë paraprake kundër Covid, certifikatat e binjakeve, të cilat jetojnë në zona të ndryshme të Japonisë, u dorëzuan nga stafi i shtëpive për të moshuarit ku ato qëndrojnë.

Në Japoni, jetëgjatësia është më e larta në botë. Personi më i vjetër, i gjalle, i regjistruar, sipas Guinness, është gruaja 118-vjeçare japoneze Kane Tanaka.

koume kodama and umeno sumiyama
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img