Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

100 vjet pasi u projektua, do ndërtohet Kumbanorja “Zemra e Krishtit”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kumbanorja “Zemra e Krishtit” në Tiranë, pritet të ndërtohet së shpejti. Pas 100 vjetësh, asaj i ka ardhur radha të ndërtohet sipas projektit.

Lajmin e jep kreu i Institutit të Ndërtimit Artan Shkreli, i cili publikon dhe foton e projektit të 100 viteve më parë. “Vetem tani, gati nje shekull me vone, i erdhi radha kumbonares madheshtore te ndertohet”, shkruan ai dhe ndan foton e mëposhtme.

Ai bën me dije se ndërtesa e re do të jetë pothuajse si në këtë foto, me ndonjë element që mund të ndryshojë, por në thelb projekti i Kumbanores do jetë i njëjti. Oborri do të jetë i mbyllur dhe do të aksesohet nga brenda, jo nga jashtë.

241287182 5992653240807923 8449729741931478914 n
Projekti i Kumbanores “Zemra e Krishtit”
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img