Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

100 milionë lekë për blerjen e protezave te Trauma, Beqaj: Nga qershori më shumë mjekë në terren

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

100 milionë lekë i janë kushtuar blerjes së protezave për pacientët e Spitalit të Traumës në Tiranë.

‘’Nga qershori më shumë skuadra të mjekëve dhe autoambulancave do të jenë në terren për t’iu përgjigjur urgjencave mjekësore. 5 milion euro investime me pajisje mjekësore këtë vit në Spitalin e Traumës, të kredisë italiane që ishte bllokuar prej 10 vjetësh Investime të rëndësishme në Urgjencën Mjekësore në territor, përveç 20 autoambulancave të reja dhe 1 helikopteri të ri’’, thekson Beqaj.

Të gjitha këto investime do të kryhen këtë vit për spitalet shqiptare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img