Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

100 mijë lekë për t’u punësuar si mësues, lihen në burg dy zyrtarët në Dibër (Emrat)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Dibrës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për dy zyrtarët, Halit Shehun dhe Fitim Frrokun.  

Të dy këta shtetas u arrestuan pasi Farruku, me pozicion shef finance në Këshillin e Qarkut i premtoi Shehut se do e punësonin kundrejt pagesës si mësues pranë Zyrës Vendore Arsimore Dibër.

Gjatë operacionit, menjëherë pas dorëzimit të shumës prej 100.000 Lekësh nga Shehu, me pozicion Specialist Pyjesh, kundrejt Frrokut, kanë ndërhyrë sakaq punonjësit e policisë duke bërë arrestimin në flagrancë të tyre, si dhe duke bllokuar provat materiale.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img