Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“100 mijë dhi më pak se në 2018”, Braçe revoltohet me ministren e Bujqësisë: E fryn Erioni se nuk është kështu situata do thoni…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka komentuar shifrat e INSTAT për blegtorinë.

Në një postim në Facebook, ai fajëson politikat e qeverisë si shkak për uljen e numrit të lopëve, deleve dhe dhive, ndërsa thotë se këtë gjë e ka paralajmëruar që në vitin 2018 kur ndryshoi TVSH për bujqësinë.

albsig

Postimi i plotë i Erion Braçes:

65 MIJE LOPE ME PAK

NGA 31 DHJETOR 2018!

250 MIJE DELEDescription: 🐑 DHE

100 MIJE DHIDescription: 🐃 ME PAK

NGA 31 DHJETOR 2018!

131 MIJE TONE QUMESHTDescription: 🥛 ME PAK

NGA 31 DHJETOR 2018!

INSTAT KA PUBLIKUAR TE DHENAT E BLEGTORISE PER VITIN 2021!

Shikoni, e urrej te them “JU PATA THENE”;

POR REZULTON E PROVUAR GJITHCKA, MADJE KETE HERE ME TE DHENA NGA VETE MINISTRIA E BUJQESISE!

Ne nentor 2018, kur ndryshoi TVSH PER BUJQESINE, ju thashe e ne fund edhe ika nga KOMISIONI I EKONOMISE, ne Kuvend per tre ore me rradhe u mundova te bindja per ta ndaluar PASOJEN, kete qe e keni me lart ne shifra!

NUK DEGJOI KUSH!

Po tani? Do vijoni me “e fryn Erioni se nuk eshte keshtu situata”?

A KA VLERE FJALA NE KETE VEND?

NESE KA, NDRYSHONI TVSH PER BUJQESINE QE TE MOS HUMBIM AKOMA ME BAGETI, AKOMA ME USHQIM!

Duhet prodhuar ne vend, duhet bere tani!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img