Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

100 forca policie rrethojnë mbi 15 persona në magazinën me 3 ton drogë në Rrëshen

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5452f7254019566f5d82e335a2da3b63

Plot 100 focra policie janë aktivizuar në një aksion në zonën e ish-pularisë në Rrëshen, ku raportohet se po mbahen të arrestuar mbi 15 persona që punonin në një fabrikë kanabisi.

Ka qenë deputeti demokrat Flamur Noka, ai që ka njoftuar fillimisht për situatën e krijuar në Mirditë. Sipas tij policia e qytetit nuk po ndërhyn për arrestimin e personave por vetëm mban nën vëzhgim magazinën duke pritur të mbërrijnë forcat e FNSH-së dhe RENEA.

Operacioni anti-drogë drejtohet nga kreu i Policisë së Lezhës, ku janë aktivizuar mbi 100 forca policie. Sasia e dyshuar e drogës është rreth 3 ton.

Lexo edhe: Ekskluzive/ Flet drejtori i Policisë së Lezhës, Muça: Aksioni në Rrëshen u zhvillua nga ne, deklarata e PD kur çdo gjë kishte përfunduar

Njoftimi i policisë:

Operacion anti-cannabis i zhvilluar nga shërbimet e D.V.P. Lezhë në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Mirditë dhe F.N.Sh-në , i cili ka përfunduar gë në orën 15:00. Është konstatuar një magazinë me një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike.

Janë shoqëruar 15 persona deri tani të cilët po sillen në D.V.P. Lezhë për veprime të metejshme hetimore. Vazhdojnë veprimet hetimore për dokumentinin e plotë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img