Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

‘100 biznese përfituan nga garancia 1.7 miliardë lekë’, Denaj inspekton nga afër fasoneritë: Opozita përpara se të keqinformojë…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0463bed7df38ba7eaa6f478a8e57148e

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka inspektuar sot nga afër një nga fasoneritë e kryeqytetit.

Ajo ka deklaruar se ky subjekt është ndihmuar me “Paketën e Zgjeruar” 40,000 lekë si dhe mbështetur nga “Garancia Sovrane 1” me kredi për pagat e 593 punonjësve.

Sipas Denajt, 100 biznese me 15,000 punonjës të industrisë prodhuese kanë përfituar nga “Garancia Sovrane 1” 1.7 miliardë lekë, në të gjithë vendin.

Ndër të tjera, Denaj është shprehur se opozita përpara se të keqinformojë, duhet të kuptojë që kjo garanci i bizneseve dhe do t’i shërbejë edhe në vijim.

‘Opozita përpara se të debatojë dhe të keqinformojë, që kjo garanci nuk i shërben, por jo, duhet të kuptojë që kjo garanci i shërben dhe duhet t’i shërbejë bizneseve dhe shumë bizneseve në vijim. Dhe nuk është garancia e parë sovrane, është e dyta dhe ndoshta dhe garancia e tretë, e cila do duhet të ndihmojë industritë, të cilat kanë vështirësi jo vetëm nga covid-19, por edhe më përpara’, tha ndër të tjera ministrja. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img