Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

10 vjet nga 21 Janari, deputeti Andi Përmeti: Basha, Rama dhe Meta janë njësoj; I replikon gazetari: Kur të futi ty në listë, i kishte ‘vrarë’ këta?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

aaafaa82484afe110f4a65cebfd0364a

Deputeti Andi Përmeti shkruan se Lulzim Basha, Edi Rama dhe Ilir Meta, janë të tre njësoj dhe të tre bashkë. Ai shkruan se të tre ata kanë përgjegjësi për 21 Janarin, secili në pozicionet e veta.

Për Bashën thotë se ishte ministër i Brendshëm kur u vranë 4 protestuesit dhe duhet të kishte dhënë dorëheqjen. Për Ramën, shkruan se i nxori qytetarët në shesh protestën më të dhunshme të 22 viteve të fundit. Ndërsa për Ilir Metën, thotë se u kap me zë dhe figurë në korrupsion.

Për këtë shkrim, Përmetit i komenton gazetari Agim Xhafka. “Andi kur ty Basha të shkroi në listat e kandidatëve i kishte “vrarë” këta të katërt. Apo jo?”, shkruan gazetari, dhe vijon replikat me deputetin.

– Andi Përmeti: Agim Xhafka, askund nuk kam thene qe ka vrare. Kam thene ate qe ke thene ti kur u vra i ndjeri Klodian Rasha. Pergjegjesia eshte morale. Te pershendes.

– Agim Xhafka: Andi Permeti, të kam thënë qysh vjet,mos hyrë në parlament se do djegësh karierën politike. Tani do ishe bash në krye të listës së PD. Iu gëzove vezës.

Më shumë

spot_img
spot_img