Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

10-vjeçarja palestineze shpërthen në lot: Pse na e bëni këtë gjë, pse na urreni?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Jetojmë në një botë paralele dhe dëshirat e një 10-vjeçareje në Palestinë janë tepër të dhimbshme nga ato dëshirat e një bashkëmoshatari në vendet e Europës.

Teksa sulmet mes Izraeli dhe Palestinës vijojnë dhe dhuna është përshkallëzuar, e mitura shpërthen në lot dhe kërkon të bëhet doktoreshë që të ndihmojë me çdo kusht njerëzit e saj të cilët po humbin jetën çdo ditë nga sulmet ajrore të Izraelit mbi Rripin e Gazës.

Nadine Abdel Taif, është vetëm 10 vjeç përmes nëj videoje është shprehur se “pse duhet ta meritojmë këtë gjë që po ndodh”.

Teksa shikon banesat e shkatërruara rreth asaj, vajza thotë: Çfarë prisni prej meje? Ta rregulloj? Jam vetëm 10 vjeç. Pse, ne e meritojmë këtë gjë? Çfarë kemi bërë ne? Mami më tha se ata na urrejnë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img