Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

10 VIKTIMA dhe qindra raste të reja me Covid në Maqedoni të Veriut

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 9.270 testime për Covid-19, prej të cilëve 792 raste kanë rezultuar pozitive, transmeton Alsat.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë regjistruar 10 viktima dhe 104 të shëruar. Që nga fillimi i pandemisë janë kryer 1.055.312 testime, prej tyre kanë rezultuar pozitive 161.359.

Prej tyre, 150.774 pacientë e kanë fituar betejën me virusin Covid-19, ndërkaq jetën e kanë humbur 5.542 persona. Numri i rasteve aktive me Covid është 5.043.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img