Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

10 ditë kohë për FRD, Shehu: Nuk e lirojmë zyrën, do marrim vendimin e gjykatës…(E PLOTË)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9f281a75f80bd6bda8f14bf59bf701cd

Bashkia e Tiranës i ka dhënë afat me 10 ditë FRD që të lirojë zyrat.

Kryetari i FRD-së Sali Shehu është shprehur në një deklaratë për media se nuk ka ndërmet ta lirojë zyrat. Ai është shprehur se në lidhje me këtë situatë do të presin vendimin e Gjykatës dhe më pas do të veprojë.

“Këto nuk janë akte banditeske, nëse ky dokument do kishte ardhur ditën e parë s’do kishte ndodhur kjo ngjarje por do ishim në gjykatë duke e zgjidhur këtë situatë sipas ligjit. Ne jemi në godinë do vazhdojmë fushatën i njoftova të na lirojnë kushtet duke na lëshuar energjinë. Do marrim vendimin e gjykatës si të vendosë gjykata do veprojmë. Me vendim të gjykatës do ecim. Më lejoni tu përqafoj tu jem mirënjohur për të gjithë mbështetjken që i keni dhënë FRD. Kjo ishte një përballje midis të mirës dhe të keqes”, tha Shehu.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img