Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

1 vit nga betimi si ambasadore në Shqipëri, Yuri Kim: Do mbroj Kushtetutën e SHBA, kundër armiqve të huaj dhe të brendshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e9a8147ac33f815055e316f7653bbd0d

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, kujon sot 1 vjetorin e marrjes së detyrës si diplomate në Shqipëri, dhe publikon një pjesë të betimit që ka bërë.

“Si sot 1 vit më parë – në prani të miqve & familjes, me dorën mbi një Bibël të nënshkruar nga nëna ime – u betova se “do të mbështes & mbroj Kushtetutën e SHBA kundër të gjithë armiqve të huaj & të brendshëm”. Për nëpunësit publikë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Betimi ynë është i shenjtë”, thotë Ambasadorja Yuri Kim.

Betimi i Ambasadores Kim:

Më shumë

spot_img
spot_img