1 viktimë dhe 86 raste të reja me COVID-19 në Malin e Zi

Publikuar tek: rajon, më 21:56 01-08-2020 1 viktimë dhe 86 raste të reja me COVID-19 në Malin e Zi Ilustruese

Në 24 orët e fundit ne Malin e ZI është regjistruar 1 viktimë dhe 86 raste të reja me koronavirus.

Shumica e rasteve janë në Podgoricë dhe Nikshiq, respektivisht me 27 dhe 24 raste.

“Një vdekje është raportuar në Danilovgrad. Numri i përgjithshëm i vdekjeve të lidhura me COVID-19 që nga fillimi i qershorit është 41, dhe që nga fillimi i vitit 50”, tha ISHP I Malit të ZI në një deklaratë.

220 pacientë janë shëruar nga infeksioni, kështu që numri i përgjithshëm i tyre që nga 14 qershori është 978.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive të COVID-19 në Mal të Zi është 1855.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali në Kosovë, komuna e Mitrovicës dyshohet se ka dhënë tenderin për blerjen e 30 MIJË PREZERVATIVËVE
»
Article Logic
Execution time: 0.011001825332642
array(1) { ["section"]=> string(63) "1-viktime-dhe-86-raste-te-reja-me-covid-19-ne-malin-e-zi-215768" }