Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

1 ton kokainë në Spanjë, analistët nxjerrin ‘bllof’ Blendi Fevizun

spot_img

Lajme të ngjashëm

Blendi Fevizu moderatori i emisionit ‘Opinion’ ka zgjedhur të ketë si temë diskutimi në emisionin e tij mbrëmjen e kësaj të mërkure përfshirjen e shqiptarëve në trafikimin e lëndëve narkotike botërore.

Ndonëse i pa informuar, Blendi Fevziun e cilësonte sasinë e 1 ton droge të kapur rreth dy ditë më parë në Spanjë si një sasi rekord e kapur në botë.

Por kjo nuk rezulton që të jetë vërtetë kështu.

Dy analistët Lorenc Vangjeli dhe Artan Hoxha kanë kundërshtuar Fevizun se kjo nuk është sasi rekord lidhur me trafikimin e lëndëve narkotike.

Kanë qenë dy raste të tjera vlera e të cilave janë disa fish i vlerës së kapur në Spanjë dy ditë më parë.

Bëhet fjalë për rastin e kapur në nëntor të 2017 ku ton kokainë është kapur e mbuluar nën një plantacion me banane në Kolumbi dhe një tjetër rast ai muajit prill të këtij viti ku në brendësi të një anije në Spanjën jugore janë kapur 8.5 ton kokainë.

Më shumë

spot_img