Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

1 tjetër personel shëndetësor i shëruar në Tiranë, asnjë mjek dhe infermier i shtruar në spital për Covid

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tjetër punonjës i personelit shëndetësor në Tiranë është shëruar nga Covid-19.

albsig

Gjithsej numri i mjekëve dhe infermierëve që janë shëruar shkon në 41.

Një tjetër lajm i mirë është se sot nuk ka asnjë mjek dhe infermier që po trajtohet në spital për koronavirus.

Këto i bën me dije Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

“Edhe 1 personel shëndetësor i shëruar në Tiranë, mes 18 të shëruarve në 24 orët e fundit! Janë 41 personel shëndetësor të #shëruar nga COVID-19.

Por #LajmiMëIMirë është se SOT, nuk kemi asnjë mjek dhe infermier që po #trajtohet në spital për #COVID19 dhe 70% e të prekurve ndërmjet bluzave të bardha janë plotësisht të shëruar!

Deri tani janë 345 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me #COVID-19”, shkruan ministrja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img