Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

1 milion njerëz në rrugët e Londrës, kërkojnë referendum të ri për Brexit dhe dorëheqjen e Theresa May (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

9242799a2ff32ffd871f237c251ae0d5

Më shumë se 1 milion njerëz në rrugët e Londrës po protestojnë kundër Brexit dhe kërkojnë një referendum të ri.

Situata në Londër është bërë kritike pasi kryemistria Theresa May ka kërkuar vonimin e largimit e Britanisë e Madhe nga Europa duke treguar se Britania nuk është gati për Brexit. Populli i Britanisë është tronditur nga situata politike që ka sjellë rënien e ekonomisë Britanike dhe tashmë largimi nga Europa nuk duket si një mendim i mirë.

Nga ana tjetër me shumë se 1 milion njerëz po kërkojnë largimin e Theresa May dhe një referendum të ri. Sipas BBC shumë deputetë kanë ngritur një aleancë dhe do kërkoinë largimim e kryeministës që Britania të mund të rishikojë për largimin nga Europa.

Theresa May pritet që të bëjë të hënën në Parlament një votim të tretë për shtyrjen e Brexit në fund të Prillit. Pritet që votimi të jetë si ‘patatja e nxehtë’ dhe nëse May nuk e fiton me shumë mundësi do të japi dorrëheqien sipas BBC.

55536484_318208392176694_3032205413001986048_n.png

55869513_2436055723290169_4215857666309750784_n.png

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img