Tirana
broken clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
3.6kmh
75 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
12 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

1 metër dëborë në Qafë Thore-Theth, ARRSH njofton hapjen e rrugës për të gjitha mjetet

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar këtë të hënë hapjen e rrugës që të çon nga Qafa e Thores në drejtim të Thethit. Prej ditësh ky aks ishte bllokuar nga trashësia e madhe e dëborës dhe rënia e vazhdueshme e orteqeve.

“Qafë Thore-Theth rruga është e hapur për të gjitha mjetet. U puna për pastrimin e rrugës nga ortekët me borëpastruese dhe mjete të tjera.

Dendësia e dëborës është mbi 1 metër. Për drejtuesit e mjeteve që kalojnë në këtë aks rekomandohet përdorimi i gomave dimërore dhe pajisja me zinxhirë”, thuhet në njoftim.

Më shumë