Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

1 kg kokainë në makinën e Xhuljo Liçit, togat e zeza lënë në burg, efektivin e RENEA-s dhe trafikantin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën për Dedë Nimani, efektifin e RENEAS, Xhuljo Lici, dhe Luan Gacin.

Bëhet me dije se Gjykata ka vendosur “arrest me burg” për Dedë Nimanin, “arrest me burg” me afat për Xhuljo Licin me 35 ditë, efektifi i RENEAS dhe “arrest shtëpie” për shoferin Luan Gacin.

Në lidhje me këtë vendim ka folur edhe avokti i Xhuljo Licit. Ai është shprehur se Lici ka qenë i rastësishëm dhe se nuk ka asnjë lidhje me Nimanin, teksa tha se nuk është i kënaqur nga masa ‘arrest me burg” me afat 35 ditorë pasi duhet të kishte një masë më të lehtë për të.

“E shpjegoj qartë bashkë i pandehuri tjetër, i cili shpjegoi në mënyrë të hodhësishme sesi kishte përfunduar lloji i kësaj sasie droge tek Xhuljo Lici.

Ajo që pamë sot janë konfirmuar nga Dedë Limani, i cili e shpjegoi në mënyrë të detajuar cdo gjë. Doli qartë pozicioni dhe për këtë arsye Prokuroria kërkoi arrest me afat, megjithatë jemi të pakënaqur nga vendimi i gjykatës. Në një kohë që mund të jepte një masë sigurie tjetër, sepse ai djalë ishte i rastësishëm. Këtë e konfirmoi edhe vetë Deda. Nuk kanë asnjë njohje dhe asnjë lloj komunikimi me njëri-tjetrin,” tha avokati.

Kujtojmë që Dedë Nimani para togave të zeza tha se Luan Gaci dhe efektivi i RENEAS nuk kishin asnjë lidhje me ngjarjen.

Ai u shpreh se i kishte kërkuar Gacit ta conte deri në Durrës, pa i treguar se do të merrte drogë, teksa në kthim rastësisht kishte ndalur dhe kishte hypur në makinën e afektivit të RENEAS.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img