Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“1 diell 5 yje”, Rama prezanton disa biznesmenë në Lezhë dhe u bën thirrje emigrantëve: Kush ka tokë në fshat kursimet t’i investojë atje, nëse s’fitoni më shumë borxhi është i imi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d5c4782e0f6c41ea3ebe2475ea0a9e96

Kryeministri Edi Rama nga ‘Ylli i Ditës” në Lezhë ka përcjellë një mesazh për emigrantët.

Ai ka prezantuar 5 biznesmenë që aknë investuar kurimet e tyre në fshat dhe që fitojnë shuëm më tepër nga çfarë fitonin kur ishin jashtë.

Rama teksaka prezantuar biznesmenët u ka bërë thirrje emigrantëve që kanë toka në fshat të investojnë atje kurismet e tyre, teksa zotërohet se nëse nuk do të fitojnë më shumë sesa në emrigim atëherë ai do tju kthejë borxhin.

“Jam këtu me një diell dhe 5 yje. Kjo është Diella e famshme e të parës iniciativë mikpritëje në gjithë zonën e Lezhës dhe gruaja e parë sipërmarrëse, shkoni te Dilla dhe do na kujtoni.

Ky këtu është Rapsodia. Rapsodia është një studio arti dhe guzhine. Ktu është Vila Veneto një tjetër vend që mund të shkohet të hahet e të pihet.

Ktu kemi Ylli Dritës është nga 5 yjet e reja dhe këu kemi Hani i Lekës. Kemi dhe “Mrizin e Zanave” kuptohet. Kta janë shembujt që flasin me vepra dhe veprat u tregon se kush do kush ka ide dhe kruajo kush nuk ia përton punës jo bën sukese po bën art të sukseshëm me prodhimet dhe peizazhet, me shpinë e e vjetër të stërgjyshëve që e kthen në pikë pritje. Me këta në krahë u bëj thirrje emigrantëve që të investojë kursimet aty ku kanë tokë në fshat, dhe nëse nuk fitojnë më shumë borxhi është i imi dhe i këtyre këtu. Përshëndetje nga Ylli i Ditës, me një peizash të jashtëzakonshëm,” thotë Rama.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img