1 100 dhoma me vlerë 500 mln dollarë, brenda pallatit LUKSOZ të Erdogan (FOTOT-DETAJE)

Publikuar tek: rajon, më 09:11 27-03-2018 1 100 dhoma me vlerë 500 mln dollarë, brenda pallatit LUKSOZ të Erdogan (FOTOT-DETAJE)

Pallati i Presidetit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan kap vlerën rreth 500 milonë dollarë. Pallati konsiderohet si 30 herë më i madh se Shtëpia e Bardhë në SHBA.

“Tirani” i luksit ashtu siç cilësohet përfundoi së ndërtuari në vitin 2014. Pallati ndodhet jashtë Ankarasë dhe përbëhet nga 1 100 dhoma, ku 250 prej tyre janë për përdorim vetëm nga presidenti Erdogan.

Ndërtesa gjigande ka dysheme mermeri të gjelbër dhe sipërfaqe të tëra të mbuluara me qilim të kuq.

Pallati i Erdogan cilësohet si ndërtesa më e madhe e ndërtuar në 100 vitet e fundit.

auto_-78770705-erdoganstaircase1415213357.jpg

eee1_1484322850-8328598.jpg

auto_pallati1414864133.jpg

pallat-8.jpg

pallat-7.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pandeli Majko “Qytetar Nderi” në Drenas, del letra kundër: Akt korruptiv. Ja çfarë bëri në zgjedhjet e Komunës
Arrestimi i zyrtarit serb, Ramush Haradinaj merr vendimin e minutave të fundit »
Article Logic
Execution time: 0.011208057403564
array(1) { ["section"]=> string(90) "1-100-dhoma-me-vlere-500-mln-dollare-brenda-pallatit-luksoz-te-erdogan-fotot-detaje-114668" }