Xhaçka merr detyrën, Kodheli e pret në zyrë dhe i dorëzon stafetën

Publikuar tek: politike, më 22:27 13-09-2017 Xhaçka merr detyrën, Kodheli e pret në zyrë dhe i dorëzon stafetën

Mimi Kodheli ishte ministrja e Mbrojtjes në këto 4 vite që kaluan, por në krye të ushtrisë shqiptare për katër vitet e ardhshme do të vijojë të jetë një femër.

 

Ajo është Olta Xhaçka e cila ditën e sotme ka marrë zyrtarisht postin e ri. Por ky rotacion në ministrinë  e Mbrojtjes është shoqëruar me një klas dhe finesë, siç janë dhe dy zonjat në fakt.

Ditën e sotme, në të fundit ditë si ministre, Mimi Kodheli ka pritur në zyrë Olta Xhaçkën për ta uruar për detyrën dhe të ketë suksese në drejtimin e dikasterit të Mbrojtjes

Më poshtë statusi i Mimi Kodhelit:

Screenshot_10.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « A do e sjellë Lulzim Basha 'PD-në' në pushtet? Berisha jep përgjigjen e papritur
Ruçi mbledh sërish parlamentin, ja çfarë pritet të ndodhë para seancës »
Article Logic
Execution time: 0.0042340755462646
array(1) { ["section"]=> string(71) "xhacka-merr-detyren-kodheli-e-pret-ne-zyre-dhe-i-dorezon-stafeten-92253" }