Hapësire reklamuese

Sporti

VIDEO/ Thirrje raciste për Kosovën, gazetari shqiptar u përgjigjet me shqiponjën mijëra tifozëve serb

Shkruar nga Newsbomb

VIDEO/ Thirrje raciste për Kosovën, gazetari shqiptar u

Serbia po luan kundër Anglisë ndeshjen e parë të vlefshme për Europianin. Para fillimit të sfidës ka pasur mjaft kore raciste kundër Kosovës, që vinin nga tifozët serb.

I pranishëm në Veltins-Arena është gazetari i sportit Arlind Sadiku. Pas raportimit për Klan Kosova, Sadiku i ka treguar me duar shqiponjën mijëra tifozëve serb.

Kujtojmë se para ndeshjes Serbi – Angli, të vlefshme për grupin C, incidentet kanë qenë të pranishme në rrugët e Gjermanisë. Tifozët e të dyja skuadrave janë përplasur, teksa kjo gjë ishte paralajmëruar dhe më parë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese