Hapësire reklamuese

Sporti

Thirrje të turpshme kundër Kosovës, tifozët serbë marshojnë drejt stadiumit

Shkruar nga Newsbomb

Thirrje të turpshme kundër Kosovës, tifozët serbë
Tifozët serbë kanë marshuar drejt stadiumit ku Serbia do të përballet me Anglinë. Ndeshja do të jetë e para e vlefshme për të dyja përfaqësueset në kuadër të grupit C.

Thirrje të turpshme kundër Kosovës kanë shoqëruar gjithë marshimin. Po ashtu incidentet nuk kanë munguar mes të dyja tifozërive, ndërsa të përfshirë kanë qenë dhe shqiptarë.

Më parë UEFA kishte paralajmëruar policinë gjermane, pasi të si anglezët dhe serbët njihen për trazirat që shkaktojnë. Po ashtu marrëdhëniet mes tyre nuk janë aspak të mira. 

Takimi nis prej orës 21:00 në Veltins-Arena. Në grupin C ndodhen dhe Sllovenia me Danimarkën. 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese