Hapësire reklamuese

Sporti

Thirrje antisportive, hedhje sendesh dhe pushim fushe, UEFA hap hetim disiplinor për Shqipërinë

Shkruar nga Newsbomb

Thirrje antisportive, hedhje sendesh dhe pushim fushe, UEFA hap hetim disiplinor
UEFA ka hapur hetim disiplinor për Shqipërinë pas ndeshjes me Italinë. Shkak për këtë janë bërë transmetimi i një mesazhi provokues, pushtimi i fushës dhe hedhja e objekteve në fushë.

Kujtojmë se ndeshja u mbajt në stadiumin “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Mbi 50 mijë ishin tifozë shqiptarë.

Shqipëria e humbi 2 me 1 sfidën e parë në grupin B. Dhe pse Bajrami kaloi kuqezinjtë në avantazh pas 1 minute lojë, axurrët përmbysën me Bastonin dhe Barellan brenda 15 minutave lojë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese