Hapësire reklamuese

Sporti

PAMJE TË TURPSHME/ Serbët zvarrisin me këmbë flamurin shqiptar dhe i vënë zjarrin

Shkruar nga Newsbomb
PAMJE TË TURPSHME/ Serbët zvarrisin me këmbë flamurin
Serbet duke djegur flamurin shqiptar

Serbia u përball mbrëmjen e djeshme me Anglinë. “Tre luanët” arritën të “shkundin” rrjetën e serbëve duke fituar kështu ndeshjen e parë të vlefshme për Europianin.

Ajo që u vu re përgjatë kësaj ndeshje ishin thirrjet raciste nga tifozët në stadium, por dhe jashtë saj. Siç shihet dhe në pamje një grup tifozësh serbë në Gjermani kanë djegur flamurin shqiptar.

Ata e kanë tërhequr me këmbë dhe më pas i kanë vënë flakën. Pas kësaj skene është dashur ndërhyrja e menjëhershme e forcave të Policisë të cilët bënë të mundur të shpërndanin turmën.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese