Hapësire reklamuese

Sporti

Mediat kroate: Djali i Vuçiç ishte i përfshirë në sherrin me tifozët anglezë, mbrohej nga “Kobra-t”

Shkruar nga Newsbomb

Mediat kroate: Djali i Vuçiç ishte i përfshirë në

Mediat kroate pretendojnë se në sherrin e ndodhur sot në Gelsenkirchen, mes tifozëve anglezë dhe serbë, ishte i përfshirë edhe djali i Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

"Djali i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka mbërritur në Gelsenkirchen për të bërë tifo kombëtaren serbe. Në videon e shfaqur në rrjetet sociale, Danilo Vuçiq shihet duke tentuar të futet në konfliktin që po ndodh pak metra para tij, por ai është penguar nga anëtarët e “Cobra” që ishin me të si sigurim i djali i presidentit," shkruajnë mediat kroate. 

Sakaq, policia gjermane zyrtarisht ka konfirmuar se në incident nuk ka pasur asnjë shqiptarë, edhe pse fillimisht ashtu u aludua. Sipas policisë gjermane kanë qenë tifozët serbe dhe anglezë që janë përleshur me njëri-tjetrin.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese