Hapësire reklamuese

Sporti

Kombëtarja nuk ia del përballë Italisë, kampionët e Europës të fortë për kuqezinjtë e Sylvinhos

Shkruar nga Newsbomb
Kombëtarja nuk ia del përballë Italisë, kampionët e
Pamje nga stadiumi

Kombëtarja e Shqipërisë ka humbur 2 me 1 ndeshjen e parë në Euro 2024 kundër Italisë. Gjithçka u vendos në pjesën e parë.

Ishte Bajrami që tundi rrjetën për Shqipërinë pas 23 sekondave lojë. Goli i tij është dhe më i shpejti në historinë e Europianëve të zhvilluar.

Italia reagoi shpejt, pasi përmbysi me golat e Bastonit dhe Barellas. Minuta e 11’ dhe 16’ hodhi poshtë golin e Bajramit.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese