Hapësire reklamuese

Sporti

E PAZAKONTË/ Momenti kur tifozi “çan” kordonin e sigurisë dhe ndërpret ndeshjen Itali-Shqipëri

Shkruar nga Newsbomb
E PAZAKONTË/ Momenti kur tifozi “çan” kordonin e
Momenti kur tifozi futet ne fushen e blerte

Një moment i pazakontë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të shtune në ndeshjen mes Italisë dhe Shqipërisë. Thënë i pazakontë, pasi duke marrë parasysh sigurinë e rreptë dhe forcat e shumta të sigurisë që janë angazhuar në mbarëvajtjen e një kopeticioni i tillë.

Në minutat e fundit të ndeshjes mes kuqezinjve dhe “azzurrëve” një tifoz ka arritur të “çajë” kordonin e sigurisë dhe të futet në fushën e blertë.

Tifozi i cili ende nuk dihet se mbështetës i kujt skuadre ishte “zbarkoi” në fushë duke vrapuar. Siç shihet dhe në pamje ai më pas u neutralizua nga forcat e sigurisë, mirëpo ky moment nuk kaloi pa shkaktuar të qeshura te tifozët e tjerë, madje dhe te futbollistët.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese