Mehdi Çoba i datëlindjes, talenti shkodran 17 vjeçar,  ka kaluar një testim në  Turqi dhe tashmë ka siguruar kalimin nga…
Ndeshja miqësore e luajtur sot pasdite mes Werder Bremen dhe Ajax Amsterdam u ndërpre në minutën e 72-të, pasi mesfushori…
Merkatoja e futbollit prej 7 ditësh tashmë ka filluar zyrtarisht dhe të gjitha skuadrat kanë nisur “goditjet” e para në…
Vetëm disa ditë më parë Cristiano Ronaldo u bë baba me dy binjakë. Vogëlushët erdhën në jetë nga një nënë…
Tenistja Bethanie Mattek-Sands e ka mbyllur garën e saj në Wimbledon në mënyrë tragjike pas një dëmtimi të rëndë në…
Është arrestuar djali i Vehbi Alimuçës, Artani. 41 vjeçari i shpallur në kërkim për pastrim parash.
Majlinda Kelmendi, xhudistja që na ka bërë kaq shumë krenarë me arritjet e saj duke u bërë e para e…
Kristiano Ronaldo po vazhdon të tregojë se përveçse është një futbollist i shkëlqyer në fushën e blertë, është dhe një…
FIFA 17 është në mesin e lojërave elektronike më të pëlqyera në botë, aktualisht. Të mbrohesh në FIFA 17 është…
Ka përfunduar finalja e kupës së Konfederatave mes Kilit dhe Gjermanisë ku fitues janë shpallur “panzerat” gjerman me rezultatin 1-0.
Duke filluar nga data 1 Korrik 2017, Presidenti i FSHF-së Armand Duka do të jetë me një pozicion të ri,…
Një incident i rëndë është shenjuar pak minuta më parë, në hyrje të stadiumit “Selam Stermasi”, teksa janë përleshur me…
Tifozët e Botev Plovdiv ndalohen nga policia në Qafë-Thanë.
Neymar është një futbollistët më të mirë në botë, ku ndër të tjera si nga cilësitë më të mira të…
“Deri në orën 22:00, në të gjithë vendin duhet të ketë përfunduar proçesi i numërimit”, ky është lajmërimi i bërë…
Page 6 of 160

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al