Lajmi më i bujshëm i merkatos së verës, është se Neymar do të lërë Barcelonën për tu transferuar në Paris.
Ditën e sotme mësohet se, Angel Maria Villar, presidenti i Federatës së Futbollit të Spanjës është arrestuar.
Merkato e verës është vetëm në dy javët e para, por “çmenduritë” nuk kanë munguar.
Më në fund zgjedhja është bërë dhe pritet vetëm zyrtarizimi. Kristian Panuçi do të jetë pasardhësi i Giani De Biasit…
Ndërsa Milan është një super formë, në krahun tjetër të qytetit, atë zikaltër, atmosfera nuk është dhe aq e këndëshme.
Një ngjarje në limitet e një historie e filmash horror, raportohet raportohet të ketë ndodhur në Itali, teksa se një…
Pas publikimit të emrit  të ish-volejbollistes dhe kampiones së “Dinamos”, Mimoza Ibrahimi, nga kryeministri i vendit, Edi Rama në "listën…
Jemi vetëm në korrik dhe merkatoja e futbollit sapo ka filluar, por kjo e sivjetshmja premton që të jetë spektakolare.
Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për turin e tretë eliminator të Europa League.
Përballja e parë në turin e dytë te kualifikueseve të “Europa League” më korçarve të Skënderbeut dhe Kairat Almati ka…
Është shpërndarë një tjetër peticion i firmosur nga anëtarësia e PD kundër garës për kryetarin e PD-së.
Armando Sadiku është tashmë zyratarisht një lojtar i Legias së Varshavës.
Pajtim Kasami, futbollistin i njohur shqiptar kohë më parë kaloi një javë të mrekullueshme aventureske  pushimesh në Mikonos me divën…
Pas titullit të parë në kampionatin shqiptar, për skuadrën e Kukësit, vjen një tjetër moment historik, ai i debutimit në…
Deri më tani ishe konsideruar Milani si “mbret” i merkatos, por duket se italianët duhet të “hapin” krahun përballë furisë…
Klubi i Kukësit është tronditur ditën e djeshme pasi shtatë lojtarë dhe trajneri Ernest Gjoka janë ndaluar nga policia austriake,…
Page 5 of 160

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al