Ditën e sotme është hedhur shorti i kalendarit të Seria A për sezonin 2017-18. Java e  parë do të luhet…
Një merkato e çmendur deri tani dhe 210 milionë euro të shpenzuara duket se nuk janë të mjaftueshëm për skuadrën…
Një rast në kufijtë e një skandali mund të konsiderohet, rasti që i ka ndodhur klubit të “Skënderbeut”.
Stadiumi “Qemal Stafa”, që prej 2 vitesh i është nënshtruar një rindërtimi total dhe në përfundim të tij do të…
Ekipi i Kamzës u ngjit këtë sezon në Superligë për të garuar në elitën e futbollit shqiptar.
Nga Anta Muçaku për newsbomb.al Një histori në kufijtë e të pabesueshmes kjo e David Nikollit, 23-vjeçarit mirditor i cili…
Një ndeshje plot pasion, me pressing dhe me një tifozeri që duhet të mbahet mend. “Evropë, Mbreti po vjen” ishte…
Kampionia e bodybuilding, Dorina Mema vazhdon të surprizojë me format bombastike.
Këto janë masat e marra nga Policia, për zhvillimin normal të ndeshjes së futbollit midis ekipeve “Skënderbeu”- “Kairat Almaty”.
Tour de France është një ngja eventet sportive të më famshme në botë por edhe një nga garat më të…
Aktori i njohur i humorit Julian Deda, i nderuar së fundmi edhe me çmim nga presidenti Nishani është i njohur…
Christian Panucci është tashmë zyrtarisht trajneri i ri i kombëtares shqiptare dhe duhet thënë, është tepër i pashëm.
Siç ishte programuar, në orën 11:00 në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, sot presidenti Armando Duka ka prezantuar trajnerin…
Gjatë konferencës për shtyp, në prezantimin e tij, trajneri i ri i Shqipërisë ka treguar për bisedën e parë me…
Kristian Panuçi, është trajneri i ri i kombëtares shqiptare, tashmë është zyrtare.
Ndeshja mes Shqipërisë dhe FYROM, e vlefshme për ndeshjet eleminiatore për kampionatin botëror, Rusi 2018 do të luhet në një…
Page 4 of 160

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al