Ndeshja e mbrëmshme mes Skënderbeut dhe Mladas, është ndjekur nga shumë spektatorë në shkallët e stadiumit “Elbasan Arena”.
Vetëm pak momente më parë skuadra e Shkëndijës ka mundur të mësoj nga shorti i hedhur në Nion të Zvicrës…
Që nga dita e sotme, Neymar është edhe zyrtarisht lojtari më i shtrenjtë në botë, pasi është transferuar te PSG-ja…
Me një ndeshje historike dhe përmes gjuatjeve të 11-metërshave, Skënderbeu ka arritur të kualifikohet në fazën e “play-off” të Europa…
Përballja e Skënderbeut mes Mlada Boleslav, që momentalisht është në rezultatin e 2-1 dhe për shkak të rezultatit të ndeshjes…
Pas një loje mbersëlëne të fituar me rezultatin 3-0 kundër skuadrës nga Lituania Trakai, Shkëndija vazhdon ëndrrën evropiane.
Mund ta themi pa frikë, Keidi Bare është zurpriza e madhe që ka rezervuar Atlektiko Madrid për këtë vit.
Kampionati botëror i Atletikës është eventi më i madh sportive që pritet të nis për një javë, ku pjesëmarrës do…
Futbollisti i komëbtares Arlind Ajeti, këtë vit do të luaj si i huazuar te Crotone në Itali, lajmin e ka…
Muaji gusht cilësohet si më nxehti jo vetëm për temperatuart e larta, por edhe për shifrat që qarkullojnë në merkaton…
Që prej disa ditësh tashmë, çështja e Ballist Morinës është bërë tema kryesore e debatit në Shqipëri dhe në Serbi.
Ditën e djeshme mediat sportive në vend raportuan për një takim në Zvicër mes trajnerit të kombëtares Kristian Panuçi dhe…
Një nga problemet më të mëdha që pati Giani De Biasi në periudhën e fundit si trajner i kombëtares, ishte…
Çmimi i madh i Hungarisë ditën e sotme u dominua nga Ferrari që arriti të marrë dy vendet e para…
Tashmë është gjithçka zyrtare, Mladen Milinkoviç do drejtojë ekipin verilindor për sezonin er ri.
Arrestimi dhe mundësia e ekstardimit në Serbi, të tifozit të njohur të kombëtares, Ismail Morina, i njohur si "Ballisti”, i…
Page 3 of 160

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al