Prej disa javësh stadiumi “Selman Stermasi” po i nënshtrohet rikonstruksionit, i cili parashikon vendosjen e një tapeti të ri si…
Milan-Atalanta 0-1. Ka mjaftuar kjo humbje e radhës për kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Filippo Inzaghi për të rikthyer hijet…
Në një orar të pazakontë si mesdita e kësaj të diele, Reali i Madridit nuk ka bërë asnjë hap fals…
Sir Alex Ferguson dhe David Moyes e aktivizonin më shumë me fanelën e Manchester United, por tani me një mbipopullim…
Pasi kishte hapur edhe një sondazh, në faqen zyrtare të klubit në rrjetin social facebook, në të cilën tifozët e…
U largua nga Bayern sepse nuk ishte i lumtur me minutat e pakta në këmbët e tij, të rezervuara nga…
Tirana vijon në mënyrën më të mirë përgatitjet për pjesëne mbetur të sezonit, dhe trajneri i 24 herë kampionëve të…
Jose Mournho e di shumë mirë se rreziku kryesor për titullin kampion në Angli, për Chelsea është vetëm Manchester City.…
Mbrojtësi nga Kosova, Lapidar Lladrovci ka kaluar provën te Tirana duke marre OK-in e stafit teknik. Megjithatë lojtari do të…
Partizani ka mbyllur përgatitjet me takimin e fundit miqësor luajtur në Fushë Krujë përballë vendasve të Ilirisë. një ndeshje e…
Xherdani Shaqiri u prezantua sot tek ekipi tij i ri, Interi. Ai u transferua me formulën “huazim me të drejtë…
Ka zgjatur vetëm 12 minuta debutimi në Seria A i mesfushori të ekipit kombëtar Andi Lila kundër Kaljarit. Futbollisti ka…
The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33…
The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33…
The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al