Sot pasdite u luajt në “Loro Boriçi” në Shkodër ndeshja Vllazia-Tirana e cila përfundoi me një gol nga ekipi i…
Nga tetori i këtij viti shqipëria do të ketë edhe një impiant të niveleve nga më të larta.
Atletiko jo vetëm mbetet në lojë për titullin, por tregoi se kampionët janë ende skuadra për t'u mposhtur.
Futbollisti i Kombëtares Shqiptare, Emir Lenjani duke zbatuar “rregullin” e skuadrës së Rennes, se çdo lojtar i ri duhet të…
Tranjeri shqiptar i i Anderlecht, Besnik Hasi ka rinovuar kontratën e tij me klubin belg edhe për dy vite të…
Sipas faqes zyrtare të UEFA, ekipi shqiptar i Partizanit, zë vendin e dytë për nga mbrojtja më e mirë në…
Nuk është shaka, një Universitet në Kanada është duke u ofruar studentëve mundësinë të marin pjesë në një kurs sociologjie…për…
Gana është skuadra që ka arritur të sigurojë biletën për në finalen e madhe të Kampionatit Afrikan. Fitorja 3-0 ndaj…
Një nga grupet e tifozerisë më aktiv të Kombëtares Shqiptare “Tifozat Kuq e Zi”, kanë njoftuar për aksionin e mbledhjes…
Ndonëse sezonet e fundit janë për tu harruar, kjo nuk e ka ndalur Milanin të çojë përpara projektin për ndërtimin…
Babai i yllit të “Super Bowl” Richard Sherman, vazhdon të punojë si shofer i makinës së plehrave duke filluar punë…
Peshëngritësi, Hysen Pulaku ka rezultuar pozitiv edhe në testin B anti-doping, por Federata e Peshëngritjes është munduar që të fsheh…
Lojtari i kombëtares shqiptare dhe skuadrës zviceriane të Bazelit, Taulant Xhaka mund të jetë futbollisti shqiptar i radhës që do…
U luajtën 3 ndeshjet e para të Kupës së Shqipërisë, kompeticioni i dytë futbollistik në Shqipëri për nga rëndësia.
Merkato e janarit ka përfunduar dhe mediat e huaja janë duke analizuar se kush nga skuadrat kanë bërë goditjet më…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al