Derbi i kryeqytetit është shtyrë sërish kësaj here për shkak të politikës. Ndeshja e planifikuar midis Tiranës dhe Partizanit për…
Të enjten në orën 12.00 Partia Demokratike ka planifikuar protestën kundër kriminalizimit të kuvendit dhe videos më të fundit të…
Presidenti i UEFA-s Michel Platini duket se po i rregullon marrdhëniet me shqiptarët pas vendimeve skandaloze të ndërmarra nga institucioni…
Tranjeri i Kombëtares Armene, Bernard Challande ka publikuar listën me 17 lojtarët e përzgjedhur për ndeshjen kundër Shqipërisë më 29…
Kreu i Federatës Kosovare të Futbollit, Fadi Vokrri i ka dorëzuar sot në selinë e UEFA-s kërkesën për anëtarësim kreut…
Lista e skuadrave që dëshirojnë shërbimet e talentit lushnjar, Rey Manaj sa vjen dhe zgjerohet më shumë.
Skënderbeu i është rikthyer kreut të klasifikimit të Supërligës shqiptare pas fitores së arritur në Vlorë kundër Flamurtarit.
Në përfaqësuesen helvete është shtuar frika për një largim të mundshëm të yllit të skuadrës, Xherdan Shaqiri.
Tranjeri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi ka udhëtuar drejt Austrisë për t’u takuar me lojtarin shqiptar, Donis Avdijaj.
Uruguaiani Edison Cavani duket se do të shkojë tëk ekipi i Atletico Madrid sezonin e ardhshëm.
Klubi i Skënderbeut është dënuar me një ndeshje pa tifozë të pranishëm në stadium nga Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së.
Shumë shpejt me ekpin e A të Kombëtares shqiptare të futbollit, do të shohim një lojtar me kombësi malazeze.
Ekipi i Flamurtarit kërkon ti shkojë deri në fund të vërtetës për zbardhjen e ndeshjes mes Partizanit dhe Flamurtarit që…
Sipas raportimeve Fernando Alonso u zgjua pas përplasjes gjatë provave të F1 duke menduar se ishte viti 1995 e sipas…
Pas humbjes së djeshme në stadiumin e Korçës Tirana ka dy sfida të vështira, atë të Kukësit dhe Partizanit, por…
Luan Zmijani, do të jetë trajneri i ri i Vllaznisë. Lajmi është bërë i ditur pas mbledhjes së bordit të…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al