Amerikani Floyd Mayweather është konfirmuar si lider i boksit botëror pasi ka mundur të triumfojë në ndeshjen e shekullit duke…
Donis Avdijaj është një talent i jashtëzakonshëm. 18-vjeçari që është në pronësi të Schalke-s ka kaluar në huazim te Sturm…
Oferta e PSG prej 80 milionë euro për 22 vjeçarin Paul Pogba, është pranuar nga Juventus. Lajmin e bën të…
Në finale e madhe të Kupës së Shqipërisë, ekipi i Laçit do të ketë një mungesë të rëndësishme, atë të…
Ekipi i Tiranës ka kaluar në avantazh me një gol të Kahatës të shënuar në minutën e 87' ndaj Laçit,…
Humbja e ekipit të Kukësit me Skënderbeun me rezultatin 0-1 i ka kushtuar stolin trajnerit të Kukësit, Artim Shaqiri.
Ekipi i Skënderbeut ka fituar me rezultatin minimal 0-1 Kukësin, në një përplasje të fortë të dy ekipeve kryesuese të…
Zonja e Vjetër ishte shumë pranë sigurimit të titullit të radhës si kampion i "Serie A", falë barazimit të ekipit…
Është hedhur pak çaste më parë shorti i Champions League. Gjysëmfinalet e përcaktuara janë Barcelona - Bayern, 6 maj dhe…
Prishtina fitoi finalen e parë të Balkan League duke mundur me vetëm 2 pikë Rilski Sport, pas një takimi të…
Një futbollist i premier ligës ruse i propozoi për martesë të dashurës së tij basketbolliste në përfundim të ndeshjes, pikërisht…
Talenti i përfaqësueses shqiptare të futbollit U-21, Rey Manaj, ka siguruar kalimin te klubi i Juventusit, pas pagesës prej 2…
Kreu i Federatës së Futbollit Shqiptar Armand Duka, ka thënë se ndryshe nga UEFA, Gjykata e Lozanjës ka marrë në…
Në një replikë me ndejkësit e tij në rrjetet sociale, peshngritësi Daniel Godelli, i cili rezultoi pozitiv në testin anti-doping…
Nga Gjykata e Arbitrazhit në fushë kundër kampionit. Lorik Cana do të jetë startues sonte në “Juve Stadium”, në ndeshjen…
Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të Zvicrës do japë vendimin për ndeshjen Serbi-Shqipëri në 13 qershor. Federata Shqiptare e…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al