Më në fund zgjedhja është bërë dhe pritet vetëm zyrtarizimi. Kristian Panuçi do të jetë pasardhësi i Giani De Biasit…
Ndërsa Milan është një super formë, në krahun tjetër të qytetit, atë zikaltër, atmosfera nuk është dhe aq e këndëshme.
Një ngjarje në limitet e një historie e filmash horror, raportohet raportohet të ketë ndodhur në Itali, teksa se një…
Pas publikimit të emrit  të ish-volejbollistes dhe kampiones së “Dinamos”, Mimoza Ibrahimi, nga kryeministri i vendit, Edi Rama në "listën…
Jemi vetëm në korrik dhe merkatoja e futbollit sapo ka filluar, por kjo e sivjetshmja premton që të jetë spektakolare.
Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për turin e tretë eliminator të Europa League.
Përballja e parë në turin e dytë te kualifikueseve të “Europa League” më korçarve të Skënderbeut dhe Kairat Almati ka…
Është shpërndarë një tjetër peticion i firmosur nga anëtarësia e PD kundër garës për kryetarin e PD-së.
Armando Sadiku është tashmë zyratarisht një lojtar i Legias së Varshavës.
Pajtim Kasami, futbollistin i njohur shqiptar kohë më parë kaloi një javë të mrekullueshme aventureske  pushimesh në Mikonos me divën…
Pas titullit të parë në kampionatin shqiptar, për skuadrën e Kukësit, vjen një tjetër moment historik, ai i debutimit në…
Deri më tani ishe konsideruar Milani si “mbret” i merkatos, por duket se italianët duhet të “hapin” krahun përballë furisë…
Klubi i Kukësit është tronditur ditën e djeshme pasi shtatë lojtarë dhe trajneri Ernest Gjoka janë ndaluar nga policia austriake,…
Mehdi Çoba i datëlindjes, talenti shkodran 17 vjeçar,  ka kaluar një testim në  Turqi dhe tashmë ka siguruar kalimin nga…
Ndeshja miqësore e luajtur sot pasdite mes Werder Bremen dhe Ajax Amsterdam u ndërpre në minutën e 72-të, pasi mesfushori…
Merkatoja e futbollit prej 7 ditësh tashmë ka filluar zyrtarisht dhe të gjitha skuadrat kanë nisur “goditjet” e para në…
Page 2 of 157

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al