Elvis Sina duket se do t'i hyjë politikës. Të paktën një gjë e tillë kuptohet nga komenti i ish-kapitenit të…
Ekipi i Lushnjes dhe tifozët janë sot në festë pas fitores ndaj Bylisit që i siguroi ngjitjen në kategorinë Superiore.
Tifozët e Interit kanë planifikuar të protestojnë ndaj lojtarëve dhe drejtuesve të skuadres se futbollit, kur zikaltërit të përballen të…
Sopoti-Elbasani që ishte parashikuar të luhej nesër në "Selman Stërmasi" nuk do të zhvillohet.
Federata Shqiptare e Futbollit dënon me forcë veprimin më të fundit të zbardhur në emisionin investigativ “Fiks Fare”, për videon…
Futbollisti i dashur i Barcelonës, Lionel Messi dhe partnerja e tij, Antonella Roccuzzo, më në fund kanë vendosur të kurorëzojnë…
Ka përfunduar takimi i dytë gjysmëfinal mes Atletico Madrid dhe Real Madrid. Atletico ka fituar me rezultatin 2-1 mbrëmjen e…
Sokol Cikalleshi një ndër futbollistët më në zë për shkak të sukseseve dhe paraqitjeve fantastike në ndeshjen e fundit me…
Reperi i njohur Noizy është ‘detyruar’ të bëhet  lustraxhiu i futbollistit Lorik Cana. Dhe e gjitha kjo pasi Noizy humbi…
Zyrtare, Stefano Pioli nuk është më trajner i Interit.
Artan Hoxha ishte mbrëmë i ftuar në emisionin "Procesi Sportiv" në Top-Channel. Gazetari i njohur investigativ foli për ndeshjen e përfolur…
Boksieri i Vllaznisë, Nelson Hysa, ka mbetur i plagosur mesditën e sotme. Dy persona me motor kanë qëlluar në drejtim…
Partizani kërkoi gjyqtar të huaj para sfidës kundër Kukësit, ndërsa FSHF i plotësoi të kuqve dëshirën duke bërë kërkesën në…
Në orën 19:00 në “Selman Stërmasi” do të luhet sfida Partizani-Kukësi.
Sot në mëngjes është ndarë nga jeta futbollisti i shquar i ekipit të kuq, Gjergj Thaka.
I ftuar në "Xing me Ermalin", Andi Lila ka shpalosur talentin e tij si humorist.

Ora

Barometri i Ditës



Shtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al