Sot, në orën 20:45 do të luhet finalja e madhe e Champions League ndërmjet Juventus dhe Real Madrid.
Kupa e Shqipërisë është ndeshja e fundit që ul sipar për këtë sezon futbollistik në vendin tonë.
Dështuat? Jo. Erando, Ilion, Mervej, Ruben, Moisse, Oni, Gilman, Erjon, Albi, Olsi, Edvan, Marvin, David e Marlindi, Xhiku apo Fjoralbi,…
Pasi u la jashtë listës së PD-së ka reaguar ashpër deputetja Jozefina Topalli, duke nxjerrë në shesh dhe 'gënjeshtrën'. 
FK Tirana për herë të parë në historinë e saj, do të luajë në Kategorinë e Parë.
Superliga Shqiptare luan sot javën e fundit për këtë kampionat. Një nga kampionatet më spektakolarë që pjesën më të madhe…
Më datë 27.05.2017 ora 17.00 në qytetin Shkodër, do të zhvillohet ndeshja kombëtare e futbollit, e vlefshme për Kampionatin Kombëtar…
Gjykata Supreme në Spanjë ka marrë një vendim të rëndësishëm për yllin e barcelonës, Lionel Messi.
Nicky Hayden  apo (Chentaky boy) siç e thërrisnin të gjithë, ishte mësuar të lëvizte me  350 km/h orë, por si…
Gjyqtarin e ndeshjes Kukësi-Skënderbeu, Enea Jorgjin,  e ‘masakruan’ në rrjetet sociale për gjykim të njëanshëm në ndeshjen Kukësi-Skënderbeu.
Është ndarë nga jeta në moshën 35-vjeçare, motoçiklisti amerikan Nikcy Hayden, garues i World Superbike Championship dhe kampion i MotoGP…
Ish-kampioni i formula 1 Michael Schumacher është kërcënuar së bashku me familjen e tij nga një djalë 25 vjeçar me…
Skuadra e Kukësit shkruajti dje historinë pasi u shpall për herë të parë kampione e Shqipërisë.
Kukësi shpallet kampion një javë para përfundimit të superligës duke marrë titullin e parë në historinë e tij.
Në kampionatin grek të futbollit regjistrohen sërish akte dhune në staduim.
Një nga futbollistët më të suksesshëm në Shqipëri Lorik Cana ka pozuar nudo në vitin 2005 për kalendarin “Diux du…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al