*Nga Xhuliana Jakimi Çmenduria e shpirtit rinor, i dashuruar me biçiletën, natyrën dhe aventurën nuk njeh kufi. Ky është Ergys…
Përpara pak minutash, trajneri i Kombëtares, Gianni de Biasi, ka folur në një konferencë për shtyp për të ardhmen e…
Ka përfunduar në rrezultatin e bardhë 0 – 0 përballja mes Kombëtares së 21-vjeçarëve, me Estoninë, në stadiumin “Elbasan Arena”.…
Gazetarja e Supersport-it, Ilda Bejleri, nuk e ka përmbajtur dot veten pas gëzimit të madh që ka përshkuar jo vetëm…
Shqipëria ka arritur të marrë mbrëmë në stadiumin "Haifa" një fitore mjaft të rëndësishme.
Turqia ka shënuar 4 gola ndaj Kosovës në takimin e luajtur sonte në "Loro Boriçi".
Është thelluar në 3-0 rezultati në favir të Shqipërisë në ndeshjen ndaj Izraelit.
Ka kaluar në avanazh kombëtarja kuqezi falë një goli fantastik të shuënuar në mminutën e 21 të ndeshjes kundër Izraelit.
Cristiano Ronaldo është bërë baba i dy binjakëve të lindur ditën e enjte.
Disa ditë më parë Besnik Hasi u emërua trajner i ekipit grek të Olimpiakosit. Por ky emërim i tij në…
Policia e Shkodrës do marrë masa për ndeshjen që do zhvillohet më datë 11.06.2017 ora 20.45. Ndeshja ndërkombëtare e futbollit,…
Historia e këtij klubi mund të ngjajë me atë të hirushes pasi vetëm një vit pasi siguroi ngjitjen për herë…
Do të përshkojnë thuajse 2 mijë kilometra anembanë kufijve administrativë të Shqipërisë, në një garë që ndërthur sportin dhe turizmin.
Kombëtarja shqiptare ka mbyllur me një performancë të dobët ndeshjen e parë miqësore kundër ekipit modest të Luksemburgut.
Jo vetëm tifozët e të dyja skuadrave Juventus dhe Real Madrid, port ë gjithë janë në ankth para fillimt të…
Sapo kanë dalë formacionet zyrtare të finales së Ligës së Kampionëve, Nuk mungojnë surprizat në formacionet e të dyja skuadrave.…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al